Białe krosty na migdałach

Dział forum zajmujący się rozpoznawaniem i leczeniem problemów słuchowych, chorób ucha, nosa i krtani

Białe krosty na migdałach

Postautor: Hababa » 23 paź 2011, 11:08

Od kilka dni zauważyłem podejrzanie wyglądające białe krosty na migdałach. Zapewne to one powodują ból gardła, który towarzyszy mi już od dłuższego czasu i żadne leki bez recepty nie chcą mnie z tego problemu wyleczyć!!
Hababa

Re: Białe krosty na migdałach

Postautor: Polska » 02 lis 2011, 14:00

To na pewno angina, też to przechodziłam swojego czasu, co jakiś czas pojawiają się u mnie takie białe grudki, które z czasem wychodzą i je wtedy wypluwam. Jest to straszne dziadostwo, na pewno musisz udać się do lekarza. Nie można tego lekceważyć.
Polska

Postautor: Pendrive » 03 lis 2011, 16:56

Niekoniecznie jest to angina. Bardziej mi to wygląda na jakieś przewlekłe zapalenie migdałów, na Twoim miejscu nie czekałabym z tym tylko udała się jak najszybciej do lekarza
Pendrive

Postautor: Get UP! » 04 lis 2011, 20:16

Zapalenie gardła, masz identyczne objawy jak ja. Wystarczy, że będziesz płukał gardło Glimbax'em, koszt jakieś ok 30 zł. Po kilku dniach Ci przejdzie.
Get UP!

Postautor: Hababa » 06 lis 2011, 13:29

Angina to nie może być bo poza tymi krostami, tzn. grudkami i zaczerwienionym gardłem to nic więcej mi nie dolega.

Get UP! pisze:Zapalenie gardła, masz identyczne objawy jak ja. Wystarczy, że będziesz płukał gardło Glimbax'em, koszt jakieś ok 30 zł. Po kilku dniach Ci przejdzie.

OK dzięki!!! Jutro rano kupię i zobaczymy za kilka dni, dam znać co i jak.
Hababa

Postautor: Get UP! » 10 lis 2011, 20:03

I jak się Glimbax sprawuje? Minęły już 3 dni, więc myślę, że jakieś efekty powinny być powolutku widoczne. Czekam na odpowiedź.
Get UP!

Postautor: Rihanna » 17 lis 2011, 15:48

U mnie też się pojawiają takie kropki. Najczęściej same wychodzą i wystarczy to wypluć, zdarza się, że gardło tak boli, że sama za pomocą szczoteczki wyciskam te białe coś i jest ok.
Rihanna

Postautor: Coldplay » 20 lis 2011, 18:21

Rihanna pisze:U mnie też się pojawiają takie kropki. Najczęściej same wychodzą i wystarczy to wypluć, zdarza się, że gardło tak boli, że sama za pomocą szczoteczki wyciskam te białe coś i jest ok.

Fuuuuuuj nie mówi więcej takich rzeczy publicznie. Szczoteczka ma twarde włókna, które tylko podrażnia Twoje migdały. Gdy przyjdzie co do czego to zaczną krwawić, wda się jakaś infekcja i dopiero wtedy będziesz czuła ból. Nie wolno robić takich rzeczy, trzeba do odchrząknąć a jak nie chce wyjść to zostawić.
Coldplay

Postautor: Rotkit » 07 gru 2011, 10:07

Od kilku dni boli mnie gardło po prawej stronie jakby tak trochę głębie, wyplułem nawet taką białą grudkę i pewnie to jest to coś. Mam anginę czy o co chodzi? Ból gardła w trakcie przełykania jest bardzo nieprzyjemny...
Rotkit

Postautor: Jędrek » 08 gru 2011, 16:08

Rotkit pisze:Od kilku dni boli mnie gardło po prawej stronie jakby tak trochę głębie, wyplułem nawet taką białą grudkę i pewnie to jest to coś. Mam anginę czy o co chodzi? Ból gardła w trakcie przełykania jest bardzo nieprzyjemny...

Nie kupuj tabletek na gardło (bez recepty) w moim przekonaniu są one mało skuteczne. Kup Tantum Verde i używaj przez kilka dni. Jeśli nie przejdzie koniecznie musisz się udać do lekarza po mocniejszy lek, który niestety jest na receptę. Nie zaszkodzi płukanie jamy ustnej wodą z solą oraz inhalacja. Nie zapominajmy też o groku. :twisted:
Jędrek

Następna

Wróć do Forum laryngologiczne